فواید بوسیدن کودک توسط مادر

سه‌شنبه 6 تیر‌ماه سال 1391

همه ما می دونیم که بوسه یک نوع رفتار خوشایند اجتماعی محسوب می شه و وسیله ای برای ابراز محبت به طرف مقابله. اما بعضی از پدر و مادرها معتقدند که بوسیدن زیاد بچه ها اون ها رو لوس می کنه و نباید آشکارا به اون ها ابراز علاقه کرد. یا بعضی ها معتقدند که بوسیدن به دلیل تماس لب، دهان و بینی باعث انتقال آلودگی ها می شه. به خاطر همین در مورد بوسیدن فرزندشون مردد هستن. اما به هر حال کودکان در هر سنی نیاز به جلب توجه و ابراز محبت از سوی پدر و مادر خودشون دارن. حالا برای جلوگیری از انتقال آلودگی ها هم به خصوص در نوزادان بهتره پیشانی یا سرشون رو ببوسیم. البته این رو هم باید در نظر بگیریم که بعضی بچه ها کلا دوست ندارن بغل گرفته و بوسیده بشن. ما هم باید به نظرشون احترام بذاریم، چون نباید ابراز محبت جنبه آزار رسانی داشته باشه. می تونیم با صحبت کردن و از طریق کلام به این بچه ها ابراز محبت کنیم.


مطالعات جدید نشون داده که بوسیدن حتی می تونه فواید بسیاری هم داشته باشه. بوسیدن کودکان مخصوصا از طرف مادر می تونه بر سلامت اون ها حتی در سال های آینده هم موثر باشه. تحقیقات نشون داده که بوسه ها و ابراز محبت های مادرانه، هورمون های استرس رو در کودک کم می کنه و مادر های مهربون با این کار فواید بهداشتی بسیار زیادی رو برای کودکشون فراهم می کنن.


تازه جالبه بدونین بوسیدن کودک برای خود مادر هم مفید هست و سیستم ایمنی او را تقویت می کنه. در این تحقیق اومده که هنگام بوسیدن 30 عضله صورت فعال می شه و بوسیدن عضلات صورت رو قوی نگه می داره. یه فایده خیلی خوبش برای مادرانی که به دنبال کم کردن کالری هستن اینه که با هر بوسه 2 تا 6 کالری انرژی سوزانده می شه. پس مادرای عزیز بشتابید و بدون هیچ شک و تردیدی کودکتون رو در آغوش بگیرین تا هردوتون از فایده های خوبش بهره مند بشید.پ.ن: این هم همه مطالب این پست رو تصدیق می کنه!!!!